خرید چرخ خیاطی یکی از مهم ترین دغدغه های خانواده های هنرمند ایرانی است. از قدیم شنیده اید که گفته اند خیاطی هنر است! همگی قبول داریم که خیاطی هنری است که روحی هنرمند و ذهنی خلاق می طلبد. ابزار پیاده سازی این هنر بزرگ چیزی نیست جز یک چرخ خیاطی. شما ممکن است خانم خانه داری باشید که برای کوتاه کردن لباس و دوختن درزها و پارگی ها نیاز به خرید چرخ خیاطی دارید یا ممکن است یک خیاط حرفه ای باشید که از این دستگاه در امر طراحی و تولید استفاده خواهید کرد و یا قصد دارید در آینده نزدیک در خانه، یک کسب و کار کوچک راه بیاندازید. اگر نمی دانید که از نوع خانگی خریداری کنید یا صنعتی؟ به دنبال چرخ خیاطی دستی باشید یا تمام کامپیوتری؟ و یا اگر با نوع ماکو و قابلیت های بیشتر این دستگاه آشنایی ندارید با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات لازم را کسب کنید.

چرخ خیاطی خانگی یا صنعتی؟
شاید شما زودتر از ما پاسخ این سوال را داده باشید؛ بله درست حدس زده اید! نوع نیاز و کاربردی بودن دستگاه، می تواند شما را در یکی از گروه های مختلف مصرف کننده چرخ خیاطی قرار دهد. اگر خیاطی مبتدی هستید یا صرفاً به خاطر علاقه خود به خیاطی و انجام خیاطی های منزل، نیاز به چرخ خیاطی دارید، ما به شما چرخ خیاطی خانگی را پیشنهاد می کنیم. شاید بگوئید که خیاطی منبع درآمدتان محسوب می شود و آن را به صورت حرفه ای دنبال می کنید، در این صورت چرخ خیاطی صنعتی مناسب شما خواهد بود که دقت و کیفیت بالایی داشته باشد. چرخ خیاطی های خانگی دقت و سرعت بالایی ندارند، ابعاد کوچک و وزن نسبتاً پایینی دارند و قادر به انجام دوخت های مختلف می باشند.

2

چرخ خیاطی تمام کامپیوتری یا دستی؟
چرخ خیاطی های دستی مدرن قطعات کمتری دارند و در نتیجه سبک تر هستند. همچنین این مدل چرخ خیاطی ها به علت این که به راحتی جابجا می شوند، به عنوان گزینه مناسب برای افرادی مطرح می شوند که فضای کافی برای دوخت و دوز ندارند. درست است که چرخ خیاطی های دستی به اندازه چرخ خیاطی های کامپیوتری جذابیت ندارند، ولی همچنان می توانند دوخت های اولیه را با کیفیت قابل قبولی انجام دهند. در مقابل، چرخ خیاطی های کامپیوتری صفحه نمایش لمسی داشته و همچنین قابلیت برنامه ریزی دوخت دارند. به عنوان مثال، چند بخیه در چه فواصل زمانی زده شود، پایه در پایان کار بالا رفته و نخ قطع شود و امکاناتی از این قبیل. قبل از این که سراغ این مدل ها بروید پیشنهاد می کنیم این موضوع را بررسی کنید که هر کدام از این قابلیت ها چه تأثیری بر کار شما خواهند داشت. چراکه این قابلیت ها، قیمت دستگاه را به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار می دهند. چرخ خیاطی الکترونیکی در واقع گزینه ای بین چرخ خیاطی دستی و کامپیوتری محسوب می شود. با توجه به نوع کار و انتظاری که از چرخ خیاطی دارید می توانید نوع چرخ خیاطی را انتخاب کنید.

4

آیا شکل دوخت خاصی مدنظرتان است؟
اگر حرفه ای هستید و قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارید، ارائه انواع دوخت برای قسمت های مختلف پارچه برایتان اهمیت ویژه ای خواهد داشت. مدل های مختلف از این ماشین ها از دوخت های متفاوتی پشتیبانی می کنند؛ ازجمله چرخ خیاطی راسته دوز، چرخ خیاطی دوپایه دوز ، چرخ خیاطی دوسوزنه دوز ، چرخ خیاطی سردوز، چرخ خیاطی میان دوز، چرخ خیاطی سرکیسه دوز، چرخ خیاطی سه نواره، چرخ خیاطی دندان موشی، چرخ خیاطی قلاب دوز، چرخ خیاطی نوار دوز. کلافه نشوید؛ چراکه هر کدام از این چرخ خیاطی ها، برای انجام یک کار تخصصی طراحی شده است. پس اگر شکل خاصی از دوخت مدنظرتان است، حتماً در مشخصات محصول آن را مدنظر داشته باشید.

نوع ماکو در چرخ خیاطی را درنظر داشته باشید!
ماکو یکی از ملزومات چرخ خیاطی است که ماسوره درون آن می چرخد. امروزه چرخ خیاطی در دو نوع ماکو دراز و گرد طراحی و عرضه می گردد. دقت کنید که اگر سر و صدای ایجاد شده توسط دستگاه برایتان اهمیت دارد، توصیه ما این است که به دنبال چرخ های ماکو گرد باشید. این دستگاه ها ارتعاش زیادی ندارند و در نتیجه آزار و اذیتی برای شما و اطرافیانتان بوجود نخواهند آورد.

5

نمونه هایی از قابلیت های بیشتر چرخ خیاطی
آیا شما هم از افرادی محسوب می شوید که نخ کردن سوزن دستگاه برایتان کاری خسته کننده تلقی می شود؟ اگر تکرار این عمل برایتان اذیت کننده است، جالب است اطلاع داشته باشید که برخی از برندها، قابلیت نخ کردن خودکار سوزن را به عنوان امکاناتی بیشتر در دستگاه خود تعبیه نموده اند. نمایشگر دیجیتال (صفحه نمایش ال ای دی و یا ال سی دی و البته لمسی) از دیگر قابلیت هایی است که در نمونه های به روز و مدرن با نمایش برنامه ها و وضعیت عملکرد دستگاه، تجربه یک خیاطی لذت بخش را فراهم آورده است.

ضمانت چرخ خیاطی را جدی بگیرید!
سعی کنید یکی از معیارهای مهم در خرید شما، ضمانت محصول باشد تا در صوررت بروز هرگونه مشکل و مسئله ای، آسوده خاطر باشید. پوشش قطعات تحت ضمانت، سرعت تعمیر، برخورد با مشتری و مهم تر از همه گستردگی دفاتر خدمات پس از فروش ازجمله مواردی هستند که در این مبحث اهمیت دارند و مشتری باید در حین خرید چرخ خیاطی به آن ها توجه نماید. به اندازه ای که در انتخاب محصول دقت دارید، در انتخاب گارانتی محصول نیز حساسیت به خرج دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ را به عدد انگلیسی وارد کنید: *